Még nyár végén találtam rá Grüll Tibor ókortörténész nagyon izgalmas új oldalára, a Bibliai régészeti blogra. A szerző, akinek azóta egy remek írása itt, a Sírásók naplóján is megjelent, augusztusban indult blogján igyekszik naprakészen nyomon követni és interpretálni a témával kapcsolatos híreket és azokat tudományos pontossággal és olvasmányos módon az érdeklődők elé tárni.
Az oldal bevezetőjében az olvasó pontos képet kaphat arról, hogy mi a bibliai régészet, és két ismeretterjesztő írás is olvasható itt a tudományterület rövid történetéről és legfontosabb leleteiről.
A hírek között elsősorban olyan ásatásokról, új felfedezésekről szóló beszámolók szerepelnek, amelyek gyakran pontatlanul, mindenfajta illusztráció nélkül jelennek meg a magyar hírportálokon és egyéb médiumokban.
Ezeket a híreket Grüll Tibor röviden elemzi, pontosítja fotókkal, linkekkel egészíti, ki és ha kell, megcáfolja azokat, legyen szó Jakab, Jézus testvére állítólagos csontládikájáról, vagy a legkorábbi ismert görög nyelvű biblia megtalálásnak kalandos történetéről és új kutatási eredményeiről.
Az oldalra felkerült a szerző - aki egyébként a Pécsi Tudományegyetem és a Szent Pál Akadémia tanára - számos korábban megjelent írása is, amelyek között olyan csemegék olvashatóak, mint a „Nílusi Szent Grál kehelyről” szóló történet, vagy egy aranylapra írt héber nyelvű ima, amelyet római kori sírban találtak a Fertő-tó közelében.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
bloggerman77 2009.10.27. 20:21:34
"Gratulálok", hogy kicenzúrázta azt a kommentemet, amiben felhívtam a figyelmet a Grüll Tibor blogján található tévedésre.
Ez a szakmai akolmentalitás már nevetséges.
Akkor még egyszer leírom: a Grüll Tibor blogján olvasható megállapítás, miszerint Egeria 4. századi szerzetesnő francia lett volna, súlyos történelmietlenség. Gall, galloromán, római lehetett, de francia semmiképp, hiszen akkor franciák még nem léteztek.
A tévedést nem elvtelenül falazni kell, hanem beismerni, megvizsgálni és kijavítani.
Lassányi Gábor 2009.10.28. 07:43:37
Köszönöm, hogy másodszorra sikerült kevesebb személyeskedő körítéssel megfogalmaznia egyébként jogos tartalmi kritikáját, amely egy másik blog, egy ott is kommentálható bejegyzésnek, egyetlen bosszantó elírására vonatkozik!
Ebben a "roppant horderejű" ügyben egyébként, a komment törlésével egy időben küldtem önnek egy privát levelet amelyben kértem, hogy legyen szíves a szerzőnek a saját honlapján, a konkrét bejegyzésnél jeleznie észrevételeit.
bloggerman77 2009.10.28. 18:42:58
Kedves Gábor
írtam kommentet Grüll úr blogjára is - minden személyeskedő hangvétel nélkül.
Grüll úr "természetesen" nem engedte megjelenni a kommentet, pedig már kétszer frissitette a blogot, tehát látnia kellett a hozzászólásomat.
Erre mit lehet mondani? No comment... (Szó szerint.)
G.d.Magister · http://laudator.blog.hu/ 2009.10.29. 00:08:57